Zahlcení kanalizace po přívalových deštích, frézování kanalizace

Dobrý den,
po červnových přívalových deštích došlo u nás v domě k zahlcení kanalizace, kdy voda nestíhala odtékat, následkem čehož došlo k tomu, že voda zůstala ve svislém kanalizačním potrubí, přičemž došlo k úniku dešťové vody z tohoto potrubí a následkem toho k poškození stropů v jednom bytě a části zdi v bytě druhém. Jen pro vysvětlení – v našem domě máme rovnou střechu, ze které je několik svodů právě do svislého kanalizačního potrubí. Potrubí je zřejmě původní litinové, dům je ze 30.-40. let.

Proto jsme si objednali čistění kanalizace a (vlivem nedorozumění) následně také kamerový průzkum, ze kterého máme video se záznamem.

Pracovníky při čištění jsme byli informováni o nutnosti ráznějšího vyčištění kanalizace. Následně při kamerovém průzkumu jsme také získali informaci o tom, že svislé odpadní potrubí je natolik “zarostlé”, že cca 6 cm kamera neprošla kolenem do svislé kanalizace. Doporučili nám tedy jako řešení této situace frézování.

Proto se tedy na vás obracím s prosbou o zhodnocení vhodnosti tohoto řešení, případně předběžného rozpočtu, pokud by se jednalo o čištění / frézování a vše další potřebné pro odpadové potrubí v délce cca 12 metrů na adrese Praha 6 – Veleslavín.

Předem díky za Váš čas a za odpověď.

M.


Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k měření funkčnosti, poskytování služeb a k provozu reklamy. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies. OK